Mielec:  Wakacyjne SztukaRYNKI

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Na Rynku miasta Mielca miała miejsce kolejna edycja wakacyjnej „SztukaRYNKI” czyli rodzinnych warsztatów  plastycznych dla dzieci i młodzieży wraz z rodzinami oraz koncert muzyki na żywo. Minione edycje obrały sobie tematykę „Dzika Afryka”, „Morskie opowieści”, „Gry i zabawy podwórkowe” zaś teraz motywem przewodnim warsztatów, które  poprowadziła  Agnieszka Szala-Jagiełło, była Kolorowa Łąka.

Prowadzone takie działania mają pozwolić aby szeroko rozumiana kultura opuściła mury budynku i stała się bliższa mieszkańcom miasta, dodaje Justyna Pomykała-Berrached zastępca dyrektora SCK ds. Domu Kultury w Mielcu.

A już w piątek w Parku Oborskich  plenerowe kino nieme z muzyką na żywą Orkiestry Ludwika Sarskiego.  Orkiestra Ludwika Sarskiego to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. W Mielcu planowana jest projekcja filmów niemych z Charliem Chaplinem w roli głównej: „Charlie strażakiem” i „Charlie się żeni”. To do tych filmów podkład muzyczny zagra o godz. 21.00, Orkiestra Ludwika Sarskiego.

 

Tomasz Łępa