Mielec: Trwa głosowanie na projekty MBO

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Do końca września potrwa głosowania  na projekty Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, które będą realizowanie w roku 2023. Każdy mieszkaniec  miasta Mielca  ma możliwość oddania  głosów na projekty ogólnomiejskie  i na wybrany projekt lokalny.  Głosy można oddawać w trybie elektronicznym lub za pomocą papierowych kart do głosowania. Każdy mieszkaniec miasta  może wziąć udział w głosowaniu tylko  jeden raz.

Mówi wiceprezydent Mielca, Paweł Pazdan.

Punkty do głosowania znajdują się  w Miejskiej  Bibliotece Publicznej przy ul. Kusocińskiego  oraz w urzędzie miejskim,  w holu głównym.

Od zeszłego roku został wprowadzony do regulaminu specjalny BONUS promujący największą aktywność mieszkańców osiedla, którego projekt lokalny uzyskał największe poparcie wśród mieszkańców Mielca, ale nie został wybrany w głosowaniu.

Aktywność będzie obliczana jako stosunek procentowy ilości zebranych głosów do liczby mieszkańców danego osiedla. Projekt taki będzie realizowany za środki finansowe zapisane w budżecie miasta w kolejnym roku budżetowym.

Bonus promuje osiedla zamieszkane przez mniejszą liczbę mieszkańców, którzy nie tylko solidarnie w jak największej liczbie zagłosują na swój projekt, ale także uzyskają jak największą liczbę głosów mieszkańców innych osiedli.

 

Tomasz Łępa