Mielec: Recital Michała Szymanowskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

We wtorek  w Mielcu w ramach Mieleckiego Festiwalu Muzycznego wystąpi z recitalem  fortepianowym laureat Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, Michał Szymanowski.

Pianista, kameralista i dyrygent. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygenturę symfoniczno-operową, w klasie Zygmunta Rycherta.

Doskonalił swoje umiejętności także w berlińskiej Hochschule für Musik Hanns Eisler, w klasie fortepianu.  Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta, prowadząc klasę fortepianu w macierzystej uczelni.

Mówi Joanna Kruszyńska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

 

Michał Szymanowski koncertował w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie (koncert dla Benedykta XVI), w Belwederze (koncert dla prezydenta Polski) oraz w wielu filharmoniach na całym świecie, m. in. w USA, Brazylii, Argentynie, Wenezueli, Japonii czy Korei. Gościł na festiwalach w Polsce i za granicą.

Oprócz repertuaru solowego Michał Szymanowski często wykonuje również muzykę kameralną, koncertując z Kwartetem Śląskim, Erzhanem Kulibaevem, Romainem Garioudem, Benedictem Kloecknerem, Maciejem Kułakowskim, Anną Marią Staśkiewicz, Marią Machowską i innymi artystami.