Mielec: Otwarcie budynku Sądu rejonowego w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Sąd Rejonowy w Mielcu doczekał się  finiszu pierwszego etapu  rozbudowy instytucji  o nowy budynek, tworzący kompleks trzech obiektów. Prace polegały  m.in. na budowie nowego budynku administracyjno-biurowego i  adaptacji strychu budynku, w którym mieści się m.in.  wydział ksiąg wieczystych. W sumie  powstało ponad tysiąc metrów kwadratowych nowej powierzchni użytkowej.

Inwestycja, która realizowana jest  w trzech etapach jest jak najbardziej potrzeba uzasadnia prezes  Sądu Rejonowego w Mielcu, Ewa Król.

Modernizacja budynku mieleckiego sądu jest to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców Mielca, mówi o inwestycji  Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł. Obiekt ten zyskał prawie 1000 m2 dodatkowej powierzchni. Znajdą się tam pomieszczenia dla sędziów, sale rozpraw czy miejsca, gdzie będzie można zapoznać się z aktami.

Jak zaznacza starosta mielecki Stanisław Lonczak w regionie mieleckim pojawia się teraz nowoczesny obiekt na miarę 21 wieku.

Mówi prezydent Mielca Jacek WIśniewski

Drugi etap inwestycji obejmować będzie przebudowę i zmianę sposobu użytkowania poddasza budynku Wydziału Ksiąg Wieczystych, a jako trzeci etap planuje się prace związane z zagospodarowanie terenu.

Tomasz Łępa