Mielec: Najlepsi z najlepszych w Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

25 zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju w tym Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu zmierzyło się w I Opolskich Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.

Zawodnicy zmierzyli  się w konkurencjach odbywających się w różnych lokalizacjach, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Klasyfikacja końcowa była oparta na sumie punktów zdobytych przez zespół podczas wykonywania wszystkich zadań praktycznych i teoretycznych oraz po odjęciu punktów karnych.  Ostatecznie puchar i miejsce pierwsze na podium   przypadło dla drużyny z Podkarpackiej  Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Jak zaznacza dyrektor Podkarpackiej  Stacji  Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka zdobyte miejsce jest pokłosiem zmian jakie nastąpiły  w ostatnim czasie w Szkole Ratownictwa Medycznego.

W zawodach wzięli udział ratownicy medyczni Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego: Wojciech Machowski, Damian Marut i Bartek Śliwa, którzy stanęli w szranki z 24 zespołami ratownictwa medycznego z całego kraju w I Opolskich Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.

Mówił ratownik medyczny Wojciech Machowski. Wśród wielu zadań, które miały wpływ na ocenę było także i to:

Mówił ratownik medyczny Damian Marut.  Uznanie dla drużyny wyraża także m.in. wicestarosta powiatu mieleckiego Andrzej Bryła.

I Opolskie Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Krajowych.

 

Tomasz Łępa