Mielec: Lipiec zamknięty dla Rynku tylko w weekendy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Jak już informowaliśmy na naszej antenie na czas wakacji od 2 lipca do 28 sierpnia 2022 przygotowana została zmiana organizacji ruchu w rejonie mieleckiego rynku starego miasta zakładająca wyłączenie ruchu okrężnego dla samochodów osobowych z ul. Rynek zarówno w weekendy jak i w pozostałe dni tygodnia. W rynku dopuszczony będzie tylko ruch autobusów MKS i przejazd pojazdów służb.

Ideą tego rozwiązania wychodzącego naprzeciwko zgłaszanym od lat oczekiwaniom wielu mieszkańców Mielca, jest radykalne ograniczenie tranzytowego ruchu samochodów osobowych, które przejeżdżają przez rynek w kierunku ulicy Legionów i dalej do przeprawy mostowej na rzece Wisłoce.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mielecki rynek na czas wakacji ma się stać miejscem bardziej przyjaznym dla przebywających tu osób, wolnym od spalin i hałasu przejeżdżających tędy codziennie setek aut, sprzyjającym odpoczynkowi.

W związku z licznymi sygnałami oraz rozmowami z mieszkańcami, a także przedsiębiorcami prowadzącymi działalność handlową i usługową w rejonie rynku, Prezydent Jacek Wiśniewski podjął decyzję o utrzymaniu w miesiącu lipcu rozwiązania z lat ubiegłych, funkcjonującego w okresie wakacji, a polegającego na wyłączeniu ruchu okrężnego przez ulicę Rynek tylko w weekendy – od godziny 14.00 w soboty do godz.22.00 w niedzielę.

Tomasz Łępa