Mielec:  Lasy czekają na miłośników nocowania.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Nadleśnictwo Mielec przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych.  Na terenie wszystkich nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie udostępnione zostały specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania na łonie natury będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Mówi Hubert Sobiczewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec.

Jak zaznacza  Magdalena Różycka, edukator w Nadleśnictwie Mielec mapa obszaru Programu „Zanocuj w lesie” z wyznaczonymi miejscami zatrzymania się na terenie lasów, dostępna jest na stronie Nadleśnictwa Mielec. Jak dodaje, trzeba także do takiego nocowanie w lesie , się przygotować.

Z bezpłatnego noclegu mogą skorzystać nie tylko pasjonaci survivalu, ale wszyscy turyści, który mają ochotę zanocować w polskim lesie.  W przypadku pozostawania na wskazanym obszarze nie dłużej niż 2 noce z rzędu i należenia do grupy składającej się z nie więcej niż 9 osób, nie ma konieczności zgłaszania pobytu w lesie.

 

Tomasz Łępa