Mielec: Kolejne inwestycje lotniskowe w planach

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Wzrost atrakcyjności mieleckiego lotniska, a co za tym idzie pobudzenie ruchu związanego z krótkodystansowymi lotami biznesowymi – to główny cel zarządzających Lotniskiem, którego osiągnięcie, za sprawą przeprowadzonych w ostatnim czasie inwestycji, jest coraz bliższe. W wyniku przeprowadzonych prac, lotnisko wzbogaciło się o nowoczesną i w pełni funkcjonalną stację paliw, drogę kołowania wraz z płytą postojową dla samolotów.

Teraz czas na  poprawę dostępności operacyjnej lotniska czyli  o doprowadzenie do stanu, w którym warunki atmosferyczne nie będą ograniczać możliwości lądowania statków powietrznych na mieleckim lotnisku.

W ramach tego projektu planowane jest wdrożenie procedury instrumentalnego podejścia do lądowania, opartej o nawigację satelitarną – mówi  Łukasz Kalinka, prezesem Zarządu Lotnisko Mielec Sp. z o.o

Po realizacji tej inwestycji mieleckie lotnisko będzie pierwszym lotniskiem niekontrolowanym w kraju dysponującym tego typu procedurą. W ramach tej inwestycji zmodernizowany zostanie istniejący już ogródek meteorologiczny. Stworzona zostanie w pełni funkcjonalna stacja meteorologiczna, wpięta w ogólnopolski system stacji pogodowych, zapewniająca bieżące informacje i dane o warunkach atmosferycznych.

Na modernizacji stacji meteorologicznej skorzystają również lokalne władze samorządowe, które uzyskają bezpośredni dostęp do sprawdzonego i pewnego źródła informacji o aktualnie panujących warunkach atmosferycznych oraz do ostrzeżeń o zbliżających się niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych.

 

Tomasz Łępa