Mielec: Kolejki do lekarza…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Pacjenci chcący skorzystać z  poradni urologicznej  w Mielcu mają szansę to uczynić najwcześniej w przyszłym roku. Obecnie czas pracy lekarzy specjalistów w tej przychodni uległ  drastycznemu skróceniu.

Wcześniej, gdy poradnia urologiczna była umiejscowiona w szpitalu specjalistycznym  i przyjmowali w niej lekarze zatrudnieni na oddziale urologii pozwoliło aby  przychodnia ta była czynna kilka razy w tygodniu.

Starosta mielecki Stanisław Lonczak  potwierdza problem i ma zobowiązać dyrektora mieleckiego szpitala do poprawy sytuacji w poradni specjalistycznej.

 

Mimo iż obecnie w przychodniach specjalistycznych nie ma limitów i NFZ finansuje wizytę każdego pacjenta to  problem wydłużenia pracy w przychodniach jednak wiąże się z kadrą, czyli lekarzami specjalistami, którzy mają swoje obowiązki  także na oddziałach szpitalnych.  Jak  dodaje starosta mielecki  czynione są  starania o pozyskanie z lekarzy z Ukrainy, którzy mogliby wzmocnić kadrę lekarską.

Dotychczas w mieleckim szpitalu znalazło zatrudnienie co najmniej trzech  specjalistów chirurgów z Ukrainy. Niestety, kilku lekarzy pracujących w mieleckim szpitalu odeszło do prywatnych placówek, gdyż jak zaznacza starosta mielecki   mogą  oni liczyć tam  na wyższe płace.

 

Tomasz Łępa