reklama

Mielec: Enea Połaniec partnerem Regionalnej Ligi Młodzieżowej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominika Miś

 

Enea Połaniec kolejny rok z rzędu wesprze rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego pn. „Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup 2020”. Koordynatorem  rozgrywek jest klub SPR Stal Mielec S.A., który już teraz przygotowuje organizację IV edycji „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup”. Mówi Roman Kowalik, prezes Klubu SPR Stal Mielec.

Enea Połaniec od lat wspiera rozwój lokalnego sportu, działając na rzecz zarówno sportów zawodowych, jak i młodzieżowych, zaznacza  Lech Żak, prezes Enei Połaniec.

Jak zaznacza Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego  organizowany turniej po raz kolejny dowodzi, że nie jest to jednostkowe wydarzenie, dodaje.

Obecnie organizowana jest IV edycja „Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup”, w zeszłorocznych rozgrywkach wzięło udział ponad 400 dzieci z 17 szkół podstawowych z powiatów mieleckiego, staszowskiego, dąbrowskiego, kolbuszowskiego i rzeszowskiego. W tym roku rozegranych zostanie pięć turniejów w podziale na cztery grupy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-5 i klasy 6-7).

 

Tomasz Łępa