Mielec: Coraz bliżej do uroczystości na Górce Cyranowskiej.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

W Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu miało miejsce spotkanie Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Było ono okazją do podziękowań dla osób wspierających ideę budowy monumentu na Górce Cyranowskiej jak i podsumowaniem dotychczasowych działań związanych z jego budową.
Dziś już wiadomo, że jego oficjalne odsłonięcie będzie miało miejsce 3 września tego roku. Z tej okazji przygotowywany jest już m.in. specjalny występ orkiestry i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. Mówi dyrektor placówki muzycznej w Mielcu , Ryszard Kusek.

Jak zaznaczył podczas spotkania poseł na sejm RP trzeciej kadencji Andrzej Osnowski, Mielec powinien stać się ośrodkiem przywraca pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

W sierpniu do pomnika dołączą jeszcze dwie figury postaci. Będą nimi: Anatol Radziwonik, ps. „Olech podporucznik Wojska Polskiego, jeden z dowódców polskiego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego oraz Dragan Sotirović ps. Draża– serbski czetnik, zastępca dowódcy 14 pułku Ułanów Jazłowieckich Armii Krajowej. Nieoficjalnie jak dowiedzieliśmy się , w uroczystościach odsłonięcia pomnika Żołnierzy Wyklętych udział ma wziąć premier Mateusz Morawiecki.

Tomasz Łępa