Lipnik, Zawichost. Miliony na kanalizację i wodociągi

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Łącznie 2,5 miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi do gmin Zawichost i Lipnik. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację zadań w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy Zawichost władze obu gmin podpisały umowy o dofinansowanie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim i członkiem Zarządu Województwa Markiem Jońcą.

Mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Obszary wiejskie mają ogromne pole do działania w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Na szczęście to się zmienia mówił Marek Jońca.

Gmina Zawichost otrzyma 1,5 miliona złotych dofinansowania do inwestycji wartej prawie 3 miliony złotych. Za tę kwotę zostanie wybudowane nowe ujęcie wody w Dziurowie. Ponadto poprowadzony zostanie ponad 1,5 kilometrowy odcinek wodociągu z nowego ujęcia do wsi Podszyn i Chrapanów a także kilometrowy fragment wodociągu i pół kilometrowy odcinek sieci kanalizacyjnej dla nowych odbiorców. O Znaczeniu inwestycji mówi burmistrz Katarzyna Kondziołka.

W gminie Lipnik powstanie 6 kilometrowy fragment sieci kanalizacyjnej pomiędzy Włostowem a oczyszczalnią w Lipniku mówi wójt Andrzej Grządziel.

Gmina Zawichost swoje zadanie chce rozpocząć na wiosnę przyszłego roku. Gmina Lipnik jeszcze w tym.