Stalowa Wola przygotowuje się do upmiętnienia Powstania Warszawskiego. Będzie to organizowanyny już 15. rowerowy Rajd Honoru. W ten wyjątkowy sposób mieszkańcy przypomną o Powstaniu w 82. rocznicę jego wybuchu. Uczczą pamięć Powstańców i wszystkich cywilnych mieszkańców Warszawy, którzy zginęli podczas powstania.
Po raz pierwszy w historii rajdu wystartuje on i zakończy się na Rozwadowskim Rynku. Zmiana miejsca wynika z przebudowy placu przy MDK. Zmiana miejsca spowoduje też zmianę trasy rajdu.
Za to sam przebieg uroczystości poprzedzających rajd nie zmieni się.
Około 16.50 zostanie przedstawiona krótko historia Powstania Warszawskiego. O 17.00 zawyje syrena, w symboliczną godzinę „W”, która rozpoczęła powstanie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz po Apelu Pamięci i Salwie Honorowej wyruszy rajd.
Do udziału w nim zachęca prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny
A w tym roku uczestnicy stalowowolskiego Rajdu Honoru przejadą trasą prowadzącą Z Rynku w Rozwadowie ulicami: Rozwadowska, Al. Jana Pawła II, 11 listopada, Okulickiego, Popiełuszki, Staszica, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Poniatowskiego i KEN. Następnie powrót na rynek Al. Jana Pawła II i Rozwadowską.
Na finał zaplanowano wykonanie na rynku pamiątkowego zdjęcia uczestników Rajdu Honoru.
Podobnie też jak w latach ubiegłych, w tym roku, zanim rozpocznie się wydarzenie na rozwadowskim rynku, na pierwszych uczestników Rajdu Honoru czekać będą pamiątkowe koszulki. Te będą rozdawanie od godziny 15.30.











