Kolejne miesiące upływają bez rozpoczęcia modernizacji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, która jest możliwa dzięki znaczącemu dofinansowaniu z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Planowane prace miały się rozpocząć początkiem roku ale ciągłe zawirowania wokół przetargu i wykonawców nie pozwoliły aby tak się stało.
Dziś jest szansa aby remont placówki kulturalnej mógł się rozpocząć jest jednak małe ale…mówi Damian Małek, dyrektor SCK w Mielcu.
Zmiana wykonawcy oznacza również wzrost kosztów inwestycji o kilkaset tysięcy złotych.
Planowana od ponad pół roku inwestycja obejmuje kompleksowy remont budynku Samorządowego Centrum Kultury. Zakres prac ma objąć m.in. modernizację wnętrz, poprawę efektywności energetycznej obiektu, wymianę części instalacji, dostosowanie budynku do aktualnych wymogów technicznych i przeciwpożarowych oraz poprawę dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Przewidziano również odnowienie pomieszczeń wykorzystywanych przez instytucję do działalności kulturalnej.








