Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu jako pierwszy na Podkarpaciu wdrożył system robotyczny wspomagający operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego.
W ostatnich tygodniach wykonano cztery zabiegi u pacjentów z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi. Technologia pozwala precyzyjnie zaplanować operację i lepiej dopasować implant do anatomii chorego, co zwiększa szanse na szybszy powrót do sprawności.
Pierwsi pacjenci rozpoczęli rehabilitację już po kilku dniach od zabiegu wrócili do domów o własnych siłach.
Szpital zapowiada kolejne operacje z wykorzystaniem systemu jeszcze w tym roku.
Zabiegi wykonał zespół medyczny, w którego skład weszli specjaliści ortopedii i traumatologii narządu ruchu – dr n. med. Paweł Polaczek, kierownik oddziału ortopedycznego oraz lek. Wojciech Milik, a także specjalista pielęgniarstwa operacyjnego – mgr piel. Anna Dziuba.
Fot. Szpital Tbg.








