Na powstającym przy ulicy Świętej Barbary w Tarnobrzegu bloku zawieszono tradycyjną wiechę. Oznacza to koniec ważnego etapu prac. Jak informuje inwestor, firma IBR Spółka Z.O.O. „budynek nie będzie piął się już w górę. Teraz czas na prace wykończeniowe w środku”.
W krótkiej uroczystości na placu budowy uczestniczyli przedstawiciele inwestora, kierownik robót. Prezydenta Tarnobrzega reprezentował prezes TTBS Tarnobrzeg Jakub Sudoł. Obecny był także proboszcz parafii Świętej Barbary ksiądz Dariusz Sidor, który pobłogosławił wiechę i pracujących przy inwestycji ludzi.
Prezes spółki IBR Wojciech Kosik poinformował, że na obecnym etapie instalacje wewnętrzne są zamontowane do około szóstego piętra, a tynki do czwartego. Jak dodaje największym zaskoczeniem była zima, która nieco spowolniła tempo prac. Planowany termin zakończenia budowy to lipiec tego roku powinien zostać dotrzymany.
W ramach inwestycji powstanie 147 mieszkaniami o metrażach od 36 do ponad 70 metrów kwadratowych. Zaplanowano także dwa większe apartamenty o powierzchni 110 i 160 metrów kwadratowych. Budynek będzie wyposażony między innymi w dwie windy, halę garażową, komórki lokatorskie oraz patio z zielenią.
Działka na której powstaje blok prywatnemu inwestorowi sprzedało tarnobrzeskie TTBS. Jak zaznaczył prezes Jakub Sudoł na razie miejska spółka nie planuje zakupu mieszkań w tej inwestycji.
14 marca inwestor zaprasza mieszkańców na dni otwarte. W sobotę będzie można wejść na teren budowy i przyjrzeć się, jak powstaje nowy budynek.



















