„Bezpieczna gmina Połaniec na ścieżce, drodze i hulajnodze” to tytuł konferencji, jaka odbędzie się w najbliższy wtorek (24 lutego) o godzinie 10:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
To podsumowanie kampanii społecznej trwającej od 31 stycznia mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, omówienie zasad bezpiecznego użytkowania hulajnogi elektrycznej, quadów i rowerów oraz korzystania ze ścieżek pieszo-rowerowych. Prelegentami podczas wydarzenia będą m.in. policjanci z Komendy Powiatowej Policji ze Staszowa oraz posterunku policji w Połańcu.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Połaniec z burmistrzem Jackiem Benedyktem Nowakiem.
Patronat medialny – Radio Leliwa.
——————-
Program
10: 00 Występ Dzieci z Grupy Kotki z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 1 przygotowany pod okiem Pani Arlety Cieślik i Pani Barbary Stachury.
10: 10 Przywitanie Gości przez Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej Maję Cieślik oraz Rzecznika Prasowego Annę Adamczak.
10: 25 Przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Pana Jacka Benedykta Nowaka.
10: 45 Wykład Komendanta Komisariatu Policji w Połańcu Pana Marcina Opałacz.
Temat: Podsumowanie działalności profilaktycznej oraz omówienie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz hulajnogi elektrycznej w 2025r.
Zasady użytkowania ścieżki pieszo-rowerowej.
11: 15 Wykład Ernesta Wieczorka i Miłosza Adaś Uczniów III klasy Technikum Elektronicznego
Temat: “Inteligentny system sygnalizacji świetlnej dla pojazdów uprzywilejowanych”.
11: 35 Debata podsumowująca kampanię społeczną “BEZPIECZNA GMINA Połaniec – NA DRODZE, ŚCIEŻCE I HULAJNODZE“ Podziękowania dla Partnerów.
12: 10 Słodki poczęstunek i rozmowy w kuluarach.






