Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Tarnobrzega zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Za dwoma wydane były Europejskie Nakazy Aresztowania, trzeci był poszukiwany listem gończym.
Pierwszego z mężczyzn, 23-latka, policjanci zatrzymali na terenie Nowej Dęby. Za mieszkańcem powiatu tarnobrzeskiego, niemiecki sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwo przeciwko wolności seksualnej, za które grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie oczekiwał w areszcie na ekstradycję do Niemiec.
Kolejny poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, za przestępstwa przeciwko mieniu ma do odbycia karę roku pozbawienia wolności. Dodatkowo, za 58-letnim mieszkańcem Tarnobrzega, m.in. tarnobrzeski sąd wydał list gończy.
Policjanci ustalili również miejsce pobytu 49-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który ukrywał się na terenie gminy Kolbuszowa. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego. 49-latek był poszukiwany m.in. listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu. Za przestępstwa przeciwko rodzinie, ma do odbycia karę 7 miesięcy pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Tarnobrzeg







