W poniedziałek przed południem w Gorzycach nad rzeką Łęg rozegrała się akcja ratunkowa, która zakończyła się szczęśliwie. Dyżurny odebrał zgłoszenie o psie uwięzionym na brzegu rzeki – w miejscu, z którego nie mógł wydostać się o własnych siłach. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci z Gorzyc, którzy szybko zlokalizowali zwierzę, ocenili sytuację i przekazali strażakom dokładną lokalizację, co znacząco ułatwiło dalsze działania.
Do akcji włączyli się strażacy z OSP Gorzyce i PSP Tarnobrzeg, wykorzystując specjalistyczny sprzęt ratownictwa lodowego. Uwięzionym zwierzęciem okazał się owczarek niemiecki. Dzięki sprawnej akcji pies został bezpiecznie wydobyty z zagrożonego terenu.
Na szczęście zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń i wróciło pod opiekę swojego właściciela. W akcję zaangażowali się także pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach.








