Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Dębicy czyni starania by ograniczyć skutki likwidacji tarczy antyinflacyjnej. Z dniem 1 lipca w całej Polsce zakończyło się działanie rządowego systemu wsparcia dla odbiorców ciepła, obowiązującego od października 2022 roku w ramach tzw. „tarczy antyinflacyjnej”. Oznacza to, że wszyscy odbiorcy – gospodarstwa domowe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe oraz instytucje – są obecnie rozliczani według taryf zatwierdzonych przez Urząd Regulacji Energetyki.
Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Dębicy, zakończenie systemu mrożenia cen oznacza, że rachunki za ogrzewanie wzrosną średnio o 40 %.
Tak jak inne przedsiębiorstwa ciepłownicze w kraju, musimy dostosować się do obowiązujących przepisów i regulacji podkreśla Marcin Fijołek, prezes MPEC Dębica.
Prezes MPEC Dębica zapewnia mieszkańców Dębicy, Że czynione są starania by ograniczyć skutki wzrostu cen i znaleźć rozwiązania zapewniające jak największą stabilność kosztów w przyszłości.
W ubiegłym roku spółka zakończyła inwestycję w źródło wysokosprawnej kogeneracji gazowej. Dzięki temu MPEC częściowo uniezależnił się od najbardziej niestabilnych kosztów i osiągnął pierwsze efekty stabilizacji cen wytwarzania ciepła. MPEC Dębica zapewnia, że nadal będzie działać na rzecz stabilizacji systemu ciepłowniczego w mieście i ograniczenia wpływu zmian cenowych na mieszkańców.