Powoli dobiegają prace nad poprawą jakości systemu zaopatrzenia oraz efektywności wykorzystania wody na terenie gminy Borowa. Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia zaś jego zakres obejmuje zwiększenie wydajności istniejącej stacji uzdatniania wody poprzez częściową wymianę istniejących urządzeń i instalacji technologicznych, elektrycznych oraz automatyki i sterowania.
Mówi wójt gminy Stanisław Mieszkowski.
Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości wody i efektywności środowiskowej oraz ekonomicznej usług jej dostawy oraz obniżenia awaryjności i zapewnienia stabilnego w czasie efektu uzdatniania.
Efektem realizacji projektu będzie oddana już w czerwcu do eksploatacji zmodernizowana i doposażona w inteligentny system zarządzania siecią wodociągową stacja uzdatniania wody.