Ponad 600 dzieci w wieku od 5 do 13 lat z województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego weźmie udział w treningach i turniejach piłki nożnej. Będzie to możliwe dzięki Piłkarskiemu projektowi „Aktywny Junior – ENEA CUP 2025”.
Stosowną umowę w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu podpisali przedstawiciele Enei Elektrowni Połaniec oraz połanieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który realizować będzie projekt.
– Jesteśmy dumni, że możemy sponsorem strategicznym tak ciekawej inicjatywy – powiedział wiceprezes Enei Elektrowni Połaniec Grzegorz Wątroba.
W tym roku projekt został nieznacznie zmieniony powiedział dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu Grzegorz Sobut. – Poprzednie dwie edycje miały na celu zorganizowanie jednego dużego turnieju w którym brały udział drużyny z trzech województw. W najnowszej edycji odchodzimy od tego – mówi dyrektor.
Prawie 300 młodych adeptów piłki nożnej trenuje grupach dziecięcych i młodzieżowych klubu MKS Czarni Połaniec. Piotr Urban, jeden z trenerów powiedział nam, że wśród najmłodszych widać bardzo duże zaangażowanie.
Burmistrz Połańca Jacek Nowak chwali inicjatywę.
Wydarzeniu towarzyszyła także prezentacja młodych adeptów piłkarskich, którzy uczestniczą w zajęciach Aktywny Junior ENEA CUP. Ponadto Wiceprezes ENEI Elektrowni Połaniec, Grzegorz Wątroba, burmistrz Jacek Nowak oraz prezes Czarnych Połaniec Adrian Gębalski otrzymali od dyrektora OSiRu okolicznościowe grawertony. Było to podziękowanie za ich wsparcie dla sportu w gminie Połaniec.