Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu na najbliższy weekend 21- 23 lutego przygotowało trzy wydarzenia:
21 lutego o godz. 19.00 – Koncert zespołu UNIVERSE
Będzie to niezapomniana, muzyczna podróż. Zespół zagra największe swoje przeboje: „Tacy byliśmy”, „Głupia żaba”, „Mr Lennon”, „Wołanie przez ciszę”, „W perły zmienić deszcz” czy „Daj mi wreszcie święty spokój”
22 lutego o godz. 16.00 – Inscenizacja historyczna „Buty do piekła”
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Dalmata-Konwicka
Wykonawcy: grupa teatralna „Maska” działająca w CKiSz
Inscenizacja historyczna „Buty do Piekła”; upamiętniająca 80. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau po raz drugi będzie pokazana w CKiSz w Połańcu. Premiera spektaklu zrobiła duże wrażenie na połanieckiej publiczności. Spektakl w pełni oddał klimat czasów wojny i obozowego życia. Dramatyczne sceny, które rozegrały się na oczach widzów to była trudna do zaakceptowania w dzisiejszych czasach obozowa codzienność. Brutalne oblicze obozów koncentracyjnych skłoniło do zadumy i refleksji nad losem wielu Polaków, przywołując na myśl cytat z książki „Medaliony” Zofii Nałkowskiej „Ludzie ludziom zgotowali ten los”.
23 lutego o godz. 17.00 – Spektakl teatralny „Spotkanie”
Wystąpią: Adrian Tatrocki i Jakub Wierzejski. Scenarzystą i reżyserem spektaklu jest Michał Orzyłowski.
Wstęp wolny, dramat od 16 lat. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Moniki Dudek.
„Spotkanie” to sztuka o nietypowym spotkaniu dwóch ludzi stojących po przeciwnych stronach barykady, których paradoksalnie zbliżyło do siebie to, co powinno ich podzielić. Wielokrotny recydywista i policjant zdają się być od siebie uzależnieni. Jeden prowokuje, w cyniczny sposób opowiadając o motywach swych działań, drugi na tę prowokację się godzi, uparcie dążąc do zrozumienia swego rozmówcy. Co sprawia, że żaden nie chce zrezygnować z tej znajomości? Może to chęć otwarcia się przed kimś, może pragnienie bliskości, męskiej przyjaźni, a może potrzeba konfrontacji swego „ja” z innym „ja”, które z jednej strony staje się lustrem, a z drugiej negatywem, z którego próbujemy odczytać prawdę o samym sobie. „Spotkanie” to opowieść o samotności i potrzebie bliskości, o próbie zrozumienia siebie i drugiego człowieka, który mimo swej odmienności, czuje podobnie.