Siedemnaście par małżeńskich w gminie Dwikozy wzięło udział w uroczystości wręczenia medalu od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Jak mówi kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Józef Walas, tak długim stażem małżeńskim może się pochwalić dwukrotnie więcej par:
Jubilatom gratulował wójt Marek Łukaszek:
Józef Walas podkreśla, że takie uroczystości w Dwikozach mają niezwykle podniosły charakter:
Najstarsza para ma 71 lat małżeńskiego stażu. Bogusława i Zygmunt Maziarzowie podzielili się z nami receptą na szczęśliwe małżeństwo:
Anna i Józef Broda świętują 65 lat związku małżeńskiego. Pobrali się po dwóch tygodniach znajomości:
Adam Patera całe życie przepracował na Śląsku, teraz wraz z żoną Hanną mieszka w gminie Dwikozy. Co najbardziej docenia w małżonce i jaki jest jego przepis na udany związek?
Jubileuszowe spotkanie odbyło się w bardzo bogatej oprawie. Był uroczysty obiad oraz muzyczna niespodzianka.








































![Połaniec: Połaniec tętni kulturalną energią [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/06/63c85d8fea3a65f4a0888e30607c53a7_xl-350x250.jpg)



