W krakowskim Kinie Mikro wyświetlono film „Gorączka Siarki”, ukazujący siedemdziesięcioletnią historię Tarnobrzega oczami osób zasłużonych dla przemysłu siarkowego. Pokaz odbył się w ramach cyklu Krakowskiego Koła Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W projekcji wzięli udział między innymi bohaterowie filmu, w tym dyrektor naczelny Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki „Siarkopol” w latach 70-tych, Eugeniusz Gutman. Nie zabrakło reżysera dokumentu, pochodzącego z Tarnobrzega Jakuba Palacza oraz autora zdjęć do filmu Rafała Pogody.
Film „Gorączka Siarki”, którego producentem jest Uniwersytet III Wieku w Tarnobrzegu został nakręcony rok temu. Pomysłodawcą inicjatywy był obecny prezes tarnobrzeskiego UTW Jan Palacz, który również uczestniczył w pokazie w Krakowie.
Wśród osób zgromadzonych w krakowskim Kinie Mikro był Zbigniew Buczek były dyrektor Kopalni Siarki „Machów”.
Film „Gorączka Siarki” zrealizowany przez mediAFinger, powstał w ramach projektu „Seniorzy w Akcji” Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, przy współpracy Zakładami Chemicznymi „Siarkopol” i Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego. Swój wkład w powstanie filmu miało też Radio Leliwa.