W Nisku ruszył przetarg na przebudowę i rozbudowę budynku należącego do Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej pod potrzeby energetycznego centrum umiejętności. Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie Energetyka ma powstać w budynku dawnych warsztatów szkolnych. Przygotowano już dokumentację, a teraz przyszedł czas na prace budowlane. Niżańskie energetyczne centrum umiejętności jest jednym ze 120, które w różnych branżach powstają lub powstaną na terenie całej Polski. Natomiast utworzenie w Nisku takiej placówki kształcącej i certyfikującej w dziedzinie energetyki jest ważne dla Powiatu Niżańskiego bo pomoże w kształceniu wysoko wykwalifikowanych kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży elektrycznej i energetycznej. Podkreślał starosta niżański Robert Bednarz
Utworzenie takiego energetycznego centrum umiejętności w Nisku, które na sięgające kilkudziesięciu lat tradycje w kształceniu w tej dziedzinie dzięki słynnemu niżańskiemu 'Elektrykowi’, pozwoli na rozwinięcie edukacji w tym zakresie.
Utworzenie w Nisku Branżowego Centrum Umiejętności w Energetyce będzie zarówno uzupełnieniem nowoczesnej edukacji zawodowej, jak i dzięki wyposażeniu i praktycznemu kształceniu fachowców ma być odpowiedzią na zmiany zachodzące w branży energetycznej i wdrażane innowacje. W ramach adaptacji budynku warsztatów pod potrzeby BCU ma zostać wykonana rozbudowa i przebudowa obiektu. W istniejącej części przebudowa będzie polegała miedzy innymi na poszerzeniu otworów drzwiowych oraz przesunięciu i rozbiórce ścian działowych na potrzeby sale wykładowych z magazynkami i sali konferencyjnej. Zaś rozbudowa budynku będzie polegała na budowie pomieszczenia z klatką schodową oraz windą. Do tego dojdzie zagospodarowanie terenu. Powstaną miedzy innymi miejsca pod ustawienie kontenerów modułowych oraz powierzchnie utwardzone w obrębie placu ćwiczeń terenowych. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał 7 miesięcy na realizacje inwestycji. Termin składania ofert upływa 18 marca. Warto przypomnieć, że Powiat Niżański na realizację tego przedsięwzięcia otrzymał dofinansowanie w wysokości 15 milionów złotych. Zaś szacowany koszt to ponad 16,8 miliona złotych. Brakującą kwotę wyłoży powiat z własnego budżetu.