Samorząd Województwa Podkarpackiego testuje właśnie zakupione nowe pociągi hybrydowe. Te nowoczesne pojazdy wyjadą na podkarpackie tory już w lutym przyszłego roku. Ich pokazowy przejazd miał miejsce na trasie Rzeszów – Mielec. Podczas przejazdu zaprezentowano również ukończony nowy układ drogowy w Rzemieniu. W związku z nowymi przepisami zaistniała konieczność odsunięcia przejazdu kolejowego w tej miejscowości, który znajdował się zbyt blisko drogi wojewódzkiej. Mówi starosta mielecki Stanisław Lonczak.
O potrzebie nowego układu drogowego w Rzemieniu, mówi burmistrz Przecławia Renata Siembab.
Przebudowa była możliwa dzięki współpracy PKP PLK, Samorządu Województwa Podkarpackiego i Samorządu Powiatu Mieleckiego. PKP PLK wybudowała dodatkowy przejazd kolejowo – drogowy w nowej lokalizacji wraz z włączeniem go do doprowadzających dróg, a stary przejazd przebudowała do kategorii E czyli wyłącznie dla ruchu pieszego.
Tomasz Łępa


![Tarnobrzeg: Kontrterroryści na Jeziorze Tarnobrzeskim – szkolili się z obsługi podwodnego drona [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/04/b007cb1ef5a192d9e718e2da1607ce65_xl-350x250.jpg)





