Ponad 120 zawodników wystartowało w Stalowej Woli XV Podkarpackim Memoriale Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpackie. Wydarzenie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciło do kalendarza imprez sportowych. W tegorocznym memoriale wystartowało 16 drużyn reprezentujących szkoły specjalne i ośrodki szkolno–wychowawcze z całego Podkarpacia. Wystartowały m.in. drużyny Leska, Jarosławia, Jasła, Rzeszowa, Leżajska, Ropczyc, Mielca, Rudnika nad Sanem, Grębowa, Tarnobrzega i Stalowej Woli. Gościnnie wystartowali też zawodnicy z Tarnowskich Gór ze Śląska. Wśród nich drużyny z ogólnopolskimi sukcesami w różnych dyscyplinach sportowych kajakarstwie, tenisie, golfie, badmintonie, kolarstwie trójboju siłowym, bowlingu, czy piłce nożnej. Koordynujący memoriał lekkoatletyczny w Stalowej Woli Krzysztof Chrustowski przyznał, że to największa impreza lekkoatletyczna na Podkarpaciu:
Współorganizująca zawody Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół nr6 Specjalnych w Stalowej Woli podkreśliła, że dzięki przychylności dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli niepełnosprawni sportowcy mogą rywalizować w różnych dyscyplinach sportowych na Stadionie Lekkoatletycznym w Stalowej Woli:
W ramach XV Podkarpackim Memoriale Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Stalowej Woli rozegrane zostały również konkurencje dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, sprzężeniami i autyzmem oraz dla zawodników na wózkach. Zanim jednak sportowcy przystąpili do rywalizacji złożyli przysięgę olimpiad specjalnych, którą poprowadziła Ania ze stalowowolskiego klubu Promyk:
Zanim Dyrektor przyznała, że zarówno te mistrzostwa Podkarpacia w lekkoatletyce jak i każde inne zawody sportowe są bardzo ważne dla osób niepełnosprawnych:
Na zawodników startujących w zmaganiach lekkoatletycznych w Stalowej Woli czekały medale i nagrody, których fundatorami były m.in. Powiat Stalowowolski oraz miasto Stalowa Wola. Partnerami wydarzenia były MOSiR Stalowa Wola i Katolicki Klub Lekkoatletyczny Stal Stalowa Wola.