Rada Miejska w Stalowej Woli przyjęła Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy.
w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy na 2022 rok. Przy tej okazji radni powrócili do tematu mieszkań chronionych, których brakuje w Stalowej Woli, a które mogłyby stanowić azyl m.in. dla osób doświadczających przemocy. Mówiła o tym radna Renata Butryn:
Pobyt interwencyjny kilkumiesięczny w Stalowowolskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej to za mało, aby ofiary przemocy stanęły na nogi:
Radna przyznała, że w tegorocznym budżecie znalazły się środki na remont budynku na mieszkanie chronione, ale to za mało, bo takich mieszkań chronionych potrzebują też osoby z niepełnosprawnościami, które chciałyby się nauczyć samodzielnie żyć. O tym, że trwają przygotowania do uruchomienia takiego mieszkania mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Piotr Pierścionek:
Radny Paweł Madej przekonywał, ze zamiast remontować stary budynek, co może się okazać bardzo kosztowne, lepiej wybudować coś nowego i mieć aż sześć mieszań chronionych:
Prezydent Lucjusz Nadbereżny przyznał, że nad wszystkimi propozycjami warto się zastanowić i wybrać najlepsze rozwiązania wcześniej ustalając jakie standardy ma zapewnić potrzebującym takich mieszań chronionych:
Prezydent przyznał, że na ten moment najszybszym sposobem pozyskania mieszkań chronionych, jest wskazanie ich na mającym powstać Osiedlu Ogrodowym w Stalowej Woli.