Odbyły się kolejne spotkania dotyczące utworzenia Klastra Lasowiackiego. Liderem, który ma poprowadzić podmioty zainteresowane przez proces tworzenia klastra został Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, który był inicjatorem jego utworzenia. Mówi dyrektor MDK Marek Gruchota:
Zaplanowane jest kolejne szkolenie dotyczące utworzenia i funkcjonowania klastra:
Uczestnicy liczą na to, że utworzenie klastra lasowiackiego przyniesie korzyści jego członkom:
Zaś działalność kulturalna promująca regionalne dziedzictwo kulturowe związane z kulturą lasowiacką ma cały mechanizm klastra napędzać. Dyrektor MDK Marek Gruchota przyznał, że jest spore zainteresowanie zarówno wśród przedsiębiorców z regionu jak i innych instytucji utworzeniem klastra lasowiackiego.



![Tarnobrzeg. Stosy ubrań przy altanach śmietnikowych [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/02/e49f41afc162266b483b3f46c25a3b1e_xl-350x250.jpg)




