Na politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli rozdano nagrody zwycięzcom konkursu – 'Od pomysłu do przemysłu’. Konkurs rangi ogólnopolskiej zorganizowany był przez stalowowolski Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej. Zanim jednak ogłoszono wyniki, władze uczelni oraz współorganizatorzy i sponsorzy zachęcali młodych ludzi, by swoje pasje racjonalizatorskie i myśli innowacyjne rozwijali m.in. na stalowowolskiej uczelni. o tym mówił m.in. dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Tomasz Miśko:
Zaś o tym, że warto rozwijać swoje zainteresowania m.in. w kołach naukowych Politechniki Rzeszowskiej oraz o praktycznych kierunkach studiów mówił Prodziekan stalowowolskiego wydziału Andrzej Chmielowiec:
Dużą zachętą do studiowania były dodatkowe punkty na uczelnię, które laureaci konkursu otrzymywali wśród nagród. Te rozdane zostały dla najlepszych wynalazków kategoriach – projekt inspirowany oraz projekt autorski. W kategorii projekt inspirowany zwyciężył projekt 'Ekonomik Roadster’ autorstwa Jakuba Frączka i Kamila Krasa z Zespołu Szkół w Jaśle. Drugie miejsce zdobył projekt: 'BeeApp – Pasieka na miarę XXI wieku – Inteligentny dom dla pszczół’ autorstwa Eryka Maśkiewicza i Huberta Misiąga z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. A trzecie miejsce 'robotyczna ręka InMoov’ sterowana podczerwienią autorstwa Łukasza Tudryna z Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku. W kategorii projekt autorski zwyciężył 'autonomiczny pies przewodnik’ Łukasza Pytlowanego i Mateusza Żuka również ze szkoły technicznej w Jarosławiu. Ten projekt zdobył także nagrodę dla debiutanta. O to co o wynalazku mówi Łukasz Pytlowany:
Drugie miejsce to 'wielozadaniowy łazik’ Bartosza Polaka i Wojciecha Koszelskiego z drugiego LO w Mielcu i Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Na trzecim miejscu uplasował się 'nakrętkowy pożeracz-bezkosztowy’ wytwórca materiału do drukarki 3D Rajmunda Denejki i Adriana Przybylskiego z tej samej szkoły w Jarosławiu. Ta praca została też wyróżniona nagrodą specjalną od Agencji Rozwoju Przemysłu. Zaś nagrodę publiczności w głosowaniu internautów zdobył Mikołaj Wybacz z LO w Nisku za Robota Ukulele. Nagrodzone i wyróżnione wynalazki można było podziwiać na Politechnice. Była to również okazja do rozmów z ich autorami, którzy prezentowali działanie urządzeń. Prodziekan był zbudowany pomysłowością młodych ludzi:
Wkrótce materiał z tego wydarzenia podsumowującego konkurs zwycięzcom konkursu – 'Od pomysłu do przemysłu’ będzie dostępny na facebooku Wydziału Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.