Po wakacjach i na jesień możemy spodziewać się kolejnej fali zachorować na koronawirusa – uważa tak rzeszowski epidemiolog Janusz Kaliszczak. Będzie to efekt przemieszczania się wyjeżdżających na wypoczynek, urlopowiczów. Następna fala zakażeń może pojawić się zimą – gdy zmuszeni będziemy przebywać w zamkniętych pomieszczeniach, dodaje epidemiolog.
Jak dodaje Janusz Kaliszczak sami powinniśmy w tym czasie pandemii dbać o nasze zdrowie i zacząć myśleć.
W Polsce potwierdzono dotychczas ponad 30 700 przypadków zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu odnotowano do tej pory 504 zachorowań.
Tomasz Łępa



![Tarnobrzeg. Stosy ubrań przy altanach śmietnikowych [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/02/e49f41afc162266b483b3f46c25a3b1e_xl-350x250.jpg)




