Pierwsi pacjenci onkologiczni są poddawani naświetlaniom w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. W poniedziałek ruszył nowo powstały Zakład Radioterapii.
Długo oczekiwana inwestycja została zrealizowana. – Mamy nowoczesną bazę i sprzęt, wykwalifikowaną kadrę fizyków, lekarzy i techników, wszelkie zgody i kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – powiedział dyrektor szpitala. Wiktor Stasiak dodał.
Utworzenie Zakładu Radioterapii zapełniło białą plamę na mapie potrzeb zdrowotnych, którą przygotowało Ministerstwo Zdrowia.
Mówi dyrektor do spraw lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, Krzysztof Stolarski.
60% istniejących nowotworów może być leczonych za pomocą radioterapii.
Mówi kierownik Zakładu Radioterapii w Tarnobrzegu, doktor Jan Gawełko.
Powierzchnia użytkowa Zakładu Radioterapii to 1261 metrów kwadratowych, w tym między innymi dwa bunkry, w których działają akceleratory wysokoenergetyczne. Przyspieszacze pozwalają na prowadzenie nowoczesnej terapii celowanej w nowotwór.
Budowa ośrodka rozpoczęła się w październiku 2018 roku i była wiodącym zadaniem inwestycyjnym projektu realizowanego przez tarnobrzeski szpital w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Jego całkowita wartość to blisko 60 milionów złotych.