Prawie trzydzieści tysięcy złotych zebrano podczas koncertu charytatywnego w Sandomierzu na leczenie przedszkolanki Marii Gładysz.
Dla cierpiącej na raka sandomierzanki jedyną szansą na walkę z chorobą jest nierefundowane kosztowne leczenie, stąd pomysł dyrekcji i pracowników Przedszkola Samorządowego nr 5 w Sandomierzu na zorganizowanie – kolejnej już – akcji charytatywnej.
Złożyły się na nią koncert „Bardzo śmieszne piosenki” w wykonaniu Katarzyny Żak – aktorki znanej z serialu „Ranczo” – oraz kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci, rodziców i nauczycielki przedszkola. Były też licytacje i zbiórka do puszki.
Jak mówi dyrektor przedszkola Renata Pacholczak, zebrano dokładnie 27 tysięcy 877 złotych:
Patronat medialny nad koncertem objęło Radio Leliwa.
Joanna Sarwa





![Tarnobrzeg: Kontrterroryści na Jeziorze Tarnobrzeskim – szkolili się z obsługi podwodnego drona [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/04/b007cb1ef5a192d9e718e2da1607ce65_xl-350x250.jpg)


