W Mielcu w poradni nr 4 zaczęła już działać Szpitalna Poradnia Diabetologiczna. Na bazie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia będzie ona działać 3 dni w tygodniu, w godzinach dopołudniowych i popołudniowych.
Mówi Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy Szpitala w Mielcu.
Pierwszą, o którą szpital zdecydował się zabiegać, jest właśnie poradnia diabetologiczna, w której będą przyjmować będą dwie specjalistki endokrynologii. Poradnia to nie tylko możliwość monitoringu stanu chorego i jego leczenia, ale także profilaktyka, edukacja, która pozwala opanować cukrzycę – dodaje Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.
Tomasz Łępa



![Tarnobrzeg. Stosy ubrań przy altanach śmietnikowych [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/02/e49f41afc162266b483b3f46c25a3b1e_xl-350x250.jpg)




