Tablica interaktywna, tablety i ozoboty zostały wykorzystane podczas spotkania dla babć i dziadków, które z okazji ich święta zorganizowała klasa IIc ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Tarnobrzegu.
Babcie i dziadkowie zostali włączeni do zabawy z szyframi i kodowaniem. Przewodnikami były wnuki, które pierwsze umiejętności w zakresie programowania zdobyły uczestnicząc w projekcie eTwinning „Encoded for fun”.
Mówi dyrektor Szkoły Podstawowej numer 4 w Tarnobrzegu, Grzegorz Kokoszka.
Szkoła Podstawowa numer 4 jest jedną z dwóch placówek w Tarnobrzegu, obok Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika, która posiada odznakę „Szkoła e-Twinning”.
e-Twinning to społeczność, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy i spoza kontynentu, współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning, to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.
Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego, Dorota Deroń ze Szkoły Podstawowej numer 4 , pod której skrzydłami są aktualnie uczniowie z klasy IIc jest ambasadorką programu e-Twinning.
Dorota Deroń realizuje innowację pedagogiczną pod nazwą „Fantastyczny świat kodowania”, uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach eTwinning. Pasjonuje się nowoczesnymi technologiami oraz nauką programowania w klasach I-III.
Podczas spotkania dla babć i dziadków w klasie IIc w „Czwórce” oczywiście nie zabrakło tradycyjnych piosenek i upominków. Laurki zostały zaprogramowane w aplikacji Scratch Junior.