W tarnobrzeskim szpitalu działa 16 poradni. Wśród nich oprócz wymienionych ortopedycznej funkcjonują między innymi poradnie: chirurgii dziecięcej, otolaryngologii, okulistyczna, kardiologiczna czy neurologiczna.
Dodał, że kwestie rejestracji będą w szpitalu sukcesywnie uporządkowywane. Na pytanie co ma zrobić mama, której dziecko z bolącym uchem dostaje skierowanie do laryngologa, dyrektor Stasiak odpowiada.
Poradnie specjalistyczne w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu przyjmują jedynie pacjentów z tak zwanych zapisów. Zrezygnowano z porannych rejestracji. Jedynie do najbardziej obleganej, poradni ortopedycznej może dostać się pacjent z kolejki przy okienku.
Na przyjęcie przez niektórych specjalistów z „zapisu” trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Możliwość wizyty u lekarza w dniu rejestracji była furtką dla osób w nagłej potrzebie. I w takich przypadkach nie było łatwo o badanie. Rejestrowano zazwyczaj kilka osób z kolejki, która ustawiała się w holu szpitala nawet o czwartej rano. Dyrektor szpitala, Wiktor Stasiak przyznał.