Jak zapewniła Anna Garbacz to książka godna polecenia nie tylko historykom, ale też czytelnikom, którzy chcieliby zgłębić najnowsze dzieje Polski. (Marta Górecka)
Zresztą ta książka nie jest pierwszą jaką COP-owi i Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu poświęcił profesor Drozdowski. Jednak w tej nie tylko podsumowuje swoje badania nad Centralnym Okręgiem Przemysłowym, ale też zaprasza do dyskusji. Ponieważ jak przekonuje polskie firmy nie mogą być dodatkiem do międzynarodowych koncernów, bo o przyszłości Polski decyduje nasza niepodległość ekonomiczna. A na przykładzie przemysłu zbrojeniowego przedsiębiorstwa ze Stalowej Woli, Rzeszowa, czy Kielc mogą zaproponować program modernizacji polskiej armii. A nie być jedynie wykonawcą zleceń i ofert międzynarodowych koncernów. W swojej książce 'Historia Centralnego Okręgu Przemysłowego Drozdowski sporo miejsca poświęcił Stalowej Woli. Przypomniała o tym prowadząca spotkanie z profesorem Anna Garbacz:
W Stalowej woli odbyło się spotkanie z profesorem Marianem Drozdowskim autorem wydanej niedawno książki 'Historia Centralnego Okręgu Przemysłowego. To obszerna, ciekawie napisana monografia, stanowiąca syntezę dotychczasowej wiedzy dotyczącej COP-u. Profesor przyznaje, że na 480 stronach książki zawarł moc informacji ale tematu jeszcze nie wyczerpał. Cieszy go natomiast fakt, że wiele fabryk, które powstały w ramach COP znów dostało wiatru w żagle: