W skład dekanatu Mielec – Południe wchodzą następujące parafie:
Mielec Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Mielec Parafia Trójcy Przenajświętszej
Mielec-Rzochów Parafia św. Marka Ewangelisty
Oraz parafie w miejscowościach: Dobrynin, Kiełków, Książnice, Łączki Brzeskie, Przecław i Trześń
(Tomasz Łepa)
Wskaźniki praktyk religijnych opracowano na podstawie liczenia wiernych oraz przyjmujących Komunię Świętą. Dekanat Mielec-Południe w ubiegłym roku także był wymieniany w grupie o najniższych wynikach.
Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego po raz drugi zwrócił się do księży proboszczów z prośbą o uwzględnienie szacunkowej liczby wiernych, którzy są zameldowani na terenie parafii, ale przebywają za granicą lub w innych miastach w Polsce. Takie osoby są wliczane jako parafianie, choć faktycznie ich nie ma. Innym problemem z którym trzeba się zmierzyć jest wiek wiernych należących do danej parafii:
W diecezji tarnowskiej 70 procent wiernych chodzi na niedzielną Mszę św., a blisko 25 procent przyjmuje Komunię świętą tak wynika z najnowszych statystyk. Wskaźniki praktyk religijnych opracowano na podstawie liczenia wiernych w kościołach, które miało miejsce w niedzielę, 25 października 2015 r. Najwięcej osób nadal uczestniczy w niedzielnej Mszy św. w dekanacie ujanowickim blisko 90 proc. Jest to już od wielu lat najlepszy wynik w diecezji tarnowskiej. Wysokie wskaźniki są także w dekanacie Ropa – 85, 6 proc. i dekanacie Limanowa- 85 proc. Najniższe wskaźniki są w dekanatach Pustków – Osiedle oraz Mielec -Południe i wynoszą niecałe 60 proc. Jak tłumaczy dziekan Dekanatu Mielec Południe a zarazem proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Kazimierz Czesak, problem tkwi w migracji społeczeństwa: