Planowana jest także konserwacja żeliwnego nagrobka Konstantego Budzińskiego z cmentarza świętopawelskiego. Kwesty odbędą się także na innych cmentarzach w regionie. Na cmentarzu w Sulisławicach kwestować będą członkowie Stowarzyszenia Miłośników Sanktuarium. Kwesta potrwa tu od piątku do niedzieli, a wolontariusze z puszkami będą stali od 8 do 16. Także w Goźlicach kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków zorganizuje stowarzyszenie 'Nasze dziedzictwo Ossolin. Dzięki zeszłorocznej kweście i pozyskanym dotacjom odnowione zostały już dwa zabytkowe groby. W Klimontowie kwestę organizuje Towarzystwo Przyjaciół Klimontowa i tradycyjnie będzie ona prowadzona 1 listopada. Dzięki dotychczasowym kwestom odnowiono 10 zabytkowych nagrobków klimontowskiej nekropolii. (Marcin Gabrek)
Komitet otrzymał także wsparcie od samorządu miasta i wpłaty od sponsorów. W tym roku udało się ułożyć z kostki także 60 metrowy odcinek alejki. Na kolejne miesiące komitet ma nowe plany.
Na cmentarzach powiatu sandomierskiego, jak co roku organizowane są kwesty, z których dochód przeznaczony będzie na ratowanie zabytkowych nagrobków. Najdłuższą tradycję ma kwesta, którą w Sandomierzu prowadzi Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Katedralnego. Na cmentarzach katedralnym i świętopawelskim kwesta rozpoczęła się w czwartek. W piątek i sobotę kwesta dodatkowo będzie prowadzona na cmentarzu komunalnym. W niedzielę wolontariusze kwestować będą na cmentarzach katedralnym i komunalnym. Kwestują członkowie komitetu, miejscy radni, młodzież sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych, 'Strzelcy' i członkowie klubu sportowego Wisła. Mówi prezes komitetu Janusz Sobolewski