A każdy uczestnik memoriału otrzymał złoty medal i pamiątkowy dyplom. Ale nie tylko wyczynami sportowymi uczestnicy uczcili błogosławionego Jana Pawła II odbyła się też uroczysta msza święta w parafii akademickiej p.w. bł. Jana Pawła II w Stalowej Woli. A sztafetę poprzedziły słowa papieża i odśpiewanie Barki.
(Marta Górecka)
Ale udział osób niepełnosprawnych w memoriale dla upamiętnienia śmierci Jana Pawła II, ma też inny wymiar, bo w życiu Jana Pawła II te osoby zajmowały szczególne miejsce.
Natomiast w pływaniu osobom niepełnosprawnym na 15 torach pływackich licznie pomagali ludzie pełnosprawni – pływacy amatorzy, płetwonurkowie z OSP Stalowa Wola, zwykli mieszkańcy i nawet małe dzieci, które dystanse pokonywały w małym basenie. W tym roku w sztafecie dla Jana Pawła II wystartowało też wiele ekip przyjezdnych z ośrodków zajmujących się osobami niepełnosprawnymi nawet z Krosna i Jarosławia w sumie około 1000 osób. Memoriał był więc doskonałą okazją do integracji.
Ponad 15250 dystansów przepłyniętych i przebiegnięte 123km, to rezultat Memoriału sportowego ku czci Jana Pawła II, który odbył się w Stalowej Woli. To znacznie więcej niż zakładano.
Zarówno w przypadku biegów jak i pływania założeniem było przepłyniecie tylu dystansów i przebiegnięcie tylu metrów ile było dni pontyfikatu papieża Polaka czyli 9665. W przypadku pływania to o 3000 wiecej niż w ubiegłym roku. Ale zwłaszcza wynik biegów był dużym sukcesem, bo osiągnęły go osoby niepełnosprawne. Mówi szef Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpackie Krzysztof Chrustowski.