Zastępca dyrektora ds. medycznych Wojciech Burkot zaznacza, że uruchomienie szkoły ratownictwa na planowanym wysokim poziomie wiąże się z ogromną pracą, którą trzeba włożyć w budowanie jej struktury, dosprzętowienie, zgromadzenie materiałów dydaktycznych.
Główne założenia przedsięwzięcia to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i usługi medyczne na najwyższym poziomie.
Intensywny kurs doszkalający przeprowadzony przez wysokiej klasy specjalistów i wewnętrzna szkoła ratownictwa medycznego mieleccy ratownicy medyczni szkolą się dużo i na najwyższym poziomie.
Mają za sobą kolejne szkolenie, tym razem przeprowadzone przez specjalistyczną, renomowaną firmę z Krakowa.
Jak mówi dyrektor pogotowia Paweł Pazdan, rozwój pogotowia ratunkowego to nie tylko unowocześnianie bazy i dokupowanie sprzętu, ale także, a może nawet przede wszystkim ustawiczne podnoszenie kwalifikacji kadry,
W ciągu 5 lat pracy ratownik medyczny musi odbyć kursy, których waga merytoryczna jest oceniana w punktach. Powinien ich zgromadzić w tym czasie 200, natomiast ostatni kurs oznacza aż 120 dodatkowych punktów
Część szkoleń prowadzą firmy zewnętrzne, ale w mieleckim pogotowiu jest już grupa doskonale wyszkolonych ratowników, którzy sami są wykładowcami dla swoich kolegów i na bazie ich wiedzy oraz doświadczeń pogotowie jest w stanie stworzyć wewnętrzną szkołę ratownictwa medycznego.
Mówi rzecznik prasowy mieleckiego pogotowia ratunkowego Aneta Dyka-Urbańska,