Tarnobrzeg. Rowery, tablety, głośniki. Takie nagrody otrzymali laureaci turnieju wiedzy pożarniczej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Profilaktyka przeciwpożarowa, historia pożarnictwa ochotniczego i zawodowego, funkcjonowanie OSP i PSP, pierwsza pomoc. To część z wielu zagadnień, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom eliminacji miejskich 42. edycji  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ‚Młodzież Zapobiega Pożarom’ w Tarnobrzegu. 34 osoby – dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich – pisały  dziś  test w Zamku Dzikowskim. Najlepsi  w trzech kategoriach wiekowych przeszli do etapu ustnego, po którym wyłoniono zwycięzców. Ci będą reprezentować miasto podczas eliminacji wojewódzkich konkursu 17 maja, w powiecie jasielskim.

Mówi organizator  zmagań, Wojciech Zioło, Komendant Miejski Ochotniczych Straży Pożarnych  w Tarnobrzegu.

Zwycięzcy każdej z trzech kategorii wiekowych otrzymali rower. Za kolejne miejsca uczestnikom wręczano tablety, głośniki, czujniki tlenku węgla.

Finalistą w grupie pierwszej został Adrian Kozioł ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wielowsi. W grupie drugiej zwyciężyła Małgorzata Ziętek ze Szkoły Podstawowej nr 3 (oddział gimnazjalny), a w grupie trzeciej wygrał Wiktor Walski z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu.

Współorganizatorami dzisiejszego wydarzenia były: Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Nadleśnictwo Nowa Dęba, Związek OSP i Gmina Tarnobrzeg.