Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. W pierwszej edycji programu dofinansowanie uzyskało 12 obiektów z całej Polski, a wśród dofinansowanych znalazło się również zadaszenie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego na Błoniach w Mielcu. Jedyny tego typu obiekt na Podkarpaciu uzyskał dofinansowanie w wysokości blisko 1 100 000 zł.
Jak zaznacza w rozmowie prezydent Mielca Jacek Wiśniewski informacja ta daje wiele radości lecz z drugiej strony czy w obecnej sytuacji Mielec będzie na zadaszone boisko stać.
Prezydent Wiśniewski ma nadzieję iż kolejna tarcza antykryzysowa pomoże by ta inwestycja mogła zostać zrealizowana.
W ostatnich latach udało się pozyskać rządowe wsparcie na budowę obiektów sportowych na Podkarpaciu w wysokości blisko 150 mln zł. W tym na budowę basenów i centrum rehabilitacyjno-sportowego w Sanoku, centrum piłkarstwa i stadionu w Stalowej Woli i budowę hali sportowej w Mielcu.
Tomasz Łępa




![Tarnobrzeg: Kontrterroryści na Jeziorze Tarnobrzeskim – szkolili się z obsługi podwodnego drona [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/04/b007cb1ef5a192d9e718e2da1607ce65_xl-350x250.jpg)





