Zochcinek: Będzie zabawa i sportowa rywalizacja. W czwartek Świętokrzyski Festyn Sportowy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Przed nami kolejna edycja ‚Świętokrzyskiego Festynu Sportowego’
Już jutro 14 września w Zochcinku koło Opatowa grupa kilkuset dziewcząt i chłopców będzie mogła nie tylko wziąć udział w sportowej rywalizacji.

To przedsięwzięcie ma propagować sport jako sposób na dobre i zdrowe spędzanie czasu wolnego przez dzieci – mówi Jędrzej Stęszewski ze Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które jest organizatorem ‚Świętokrzyskiego Festynu Sportowego’.
Gościem specjalnym imprezy będzie lekkoatletka, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio Iga Baumgart-Witan.
W trakcie festynu, który skierowany jest przede wszystkim do uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych, m.in. w biegu na 60 metrów, slalomie piłkarskim zakończonym strzałem do bramki, wyścigach na piłkach do skakania czy w workach, a także pokonaniu toru przeszkód z przeróżnymi przyborami.
Oprócz koncertów muzycznych odbędą się prelekcje historyczne i konkursy z wiedzy o historii Polski, szczególnie regionu świętokrzyskiego i jego bohaterów.
Organizację imprezy wsparły trzy instytucje – Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Opatów oraz Powiat Opatowski.
Podobnie, jak przed rokiem, także teraz uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w wielopokoleniowym biegu ulicznym na dystansie tysiąca metrów, a zaplanowane są starty dla uczestników w każdym wieku, od najmłodszych do osób dorosłych.
Każdy z uczestników otrzyma owoce, wodę oraz pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano puchary. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymają też ciepły posiłek.