Zbydniów: W tę sobotę ‚Zamień krwinki na ozdoby z choinki’.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

‚Zamień krwinki na ozdoby z choinki’ to tytuł zimowej edycji zbiórki krwi w Zbydniowie. Ta odbędzie się już w tę sobotę tradycyjnie na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej. Koordynator akcji Michał Dziuba przyznał, że motorem napędowym do organizowania kolejnych akcji zbiórki krwi są efekty poprzednich edycji:

Stąd organizatorzy liczą, że również podczas sobotniej akcji nie zabraknie chętnych do dzielenia się z innymi. Zwłaszcza tym najcenniejszym darem jakim jest krew:

Jak przekonuje Michał Dziuba, to najlepszy prezent, jaki można dać drugiej osobie na kilka dni przed mikołajem. A w myśl hasła zimowej akcji ‚Zamień krwinki na ozdoby z choinki’ dla uczestników przygotowano drobne upominki:

Dlatego Michał Dziuba zachęca słuchaczy do wzięcia udziału w akcji zbiórki krwi w Zbydniowie:

A krew mogą oddać zdrowe osoby w wieku od 18 do 65 lat, ważące co najmniej 50 kg, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu, czy innych części ciała. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek, pić dużo soków owocowych i wody oraz unikać nadmiernego wysiłku fizycznego i mieć ze sobą dowód tożsamości.

Ale na poborze krwi nie koniec. Tradycyjnie akcji w Zbydniowie towarzyszyć będzie zbiórka darów dla Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Zbierane będą środki czystości, środki higieniczne i słodkości. Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na profilu facebookowym pod hasłem: Zamień krwinki na ozdoby z choinki – zimowa edycja zbiórki krwi w Zbydniowie.

Marta Górecka