Zbydniów: Swoją krwią nie tylko po kropelce dzielili się uczestnicy szóstej akcji w Zbydniowie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Blisko 16 litrów krwi udało się zebrać podczas szóstej akcji zbiórki krwi, która odbyła się w Zbydniowie w gminie Zaleszany. W akcji, która tym razem przebiegła pod hasłem ‘Jeszcze po kropelce’ w sumie krew oddało 35 osób, a osocze 4 ozdrowieńców. Tradycyjnie też nie nie zabrakło darczyńców którzy wsparli Dom Dziecka w Tarnobrzegu. Łącznie udało się zebrać ponad 200 kilogramów darów. Koordynator akcji Michał Dziuba przyznał, że akcja się udała i nie zabrakło chętnych by podzielić się cennym darem, jakim jest krew, mimo, że wielu dawcom przeszkodziło w tym szczepienie:

Wśród dawców wielu był nowych, ale też nie zabrakło i takich, którzy już po raz kolejny biorą udział w zbydniowskiej akcji. Mówi Magdalena Podlasek:

Z zainteresowania jakim cieszyła się zbiórka darów dla domu dziecka cieszył się obecny podczas akcji Robert Chmiel, dyrektor Domu Dziecka w Tarnobrzegu. To przedsięwzięcie, które od początku towarzyszy zbydniowskiej akcji:

Ale dary to nie tylko słodycze to również chemia domowa i środki higieniczne potrzebne placówce. Co waż Ne nikt kto przyszedł na akcję ‘ Jeszcze po kropelce’ w Zbydniowie nie odszedł z pustymi rękami. Dawcy krwi otrzymali nie tylko czekolady ale i pierniki wypieczone w formie kropli krwi z namalowaną swoją grupą krwi i wszyscy otrzymywali pół litra soku truskawkowego w butelce w kształcie kropli. Mogli też skorzystać z poczęstunku serwowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zbydniowie, które nie tylko w ten sposób pomogło organizatorom.

Kolejna akcja zbiórki krwi w Zbydniowie planowana jest na 4 grudnia.