Zbydniów: Już w sobotę akcja jeszcze po kropelce

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

,,Jeszcze po kropelce…” – to tytuł letniej edycji zbiórki krwi w Zbydniowie. Akcja która odbędzie się po raz szósty zaplanowana jest na najbliższą sobotę 12 czerwca. Koordynator przedsięwzięcia Michał Dziuba przyznał, że impreza już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń w Gminie Zaleszany. A ponieważ poprzednie akcje spotkały się z dużym zainteresowaniem, stąd decyzja o jej letniej odsłonie:

Tradycyjnie również ta letnia akcja w Zbydniowie nie ograniczy się tylko do zbiórki krwi:

Stąd organizatorzy zachęcają do udziału w letniej akcji ‘Jeszcze po kropelce nie tylko honorowych dawców krwi i osób, które chciałyby po raz pierwszy w ten sposób nieść pomoc, ale też ozdrowieńców po przebytym zakażeniu COVID19 oraz osób które chciałyby przekazać dary dla podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Akcja zbiórki krwi jest bardzo ważna zwłaszcza teraz, kiedy szpitalom, które wróciły do normalnej pracy, brakuje krwi i zbliżają się wakacje

Akcja zbiórki krwi jest bardzo ważna zwłaszcza teraz, kiedy szpitalom, które wróciły do normalnej pracy, brakuje krwi i zbliżają się wakacje.
A o tym jak wiele dobrego przynoszą te mini festiwale dobroczynności organizowane w Zbydniowie świadczą statystyki:

Dlatego organizatorzy liczą na to, że również ta najbliższa sobotnia akcja zbiórki krwi ‘Jeszcze po kropelce’ zachęci wielu do pomagania. Akcja odbędzie się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbydniowie. Rejestracja dawców potrwa od godz. 9.00 do 13.00. A dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem tożsamości. Ważne aby w tym dniu być wypoczętym, ważyć co najmniej 50 kg, przed oddaniem krwi spożyć lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 1,5 litra płynów, nie spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie. Więcej informacji można znaleźć na profilu facebook’owym pod nazwą: ,,Jeszcze po kropelce…” – letnia edycja zbiórki krwi w Zbydniowie.