reklama

Zawichost: ‘Wielbłąd w sieci – krokodyl w Wiśle. Ocalanie od zapomnienia’.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zawichost otrzymała dofinansowanie projektu w ramach programu „Kultura w sieci”, którego dysponentem jest Narodowe Centrum Kultury, a instytucją nadzorującą Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ten zatytułowany jest „Wielbłąd w sieci – krokodyl w Wiśle. Ocalanie od zapomnienia”, a otrzymana kwota na jego realizację wynosi 11 000 zł. W zamyśle jego celem ma być próba ocalenia od zapomnienia za pomocą nowoczesnych technik – w sieci na platformie YouTube legend, sensacji historycznych, literackich, obyczajowych związanych z Ziemią Zawichojską.

– W tym trudnym czasie pandemii biblioteka chce – wraz z autorem legend Zbigniewem Fronczkiem – zainteresować najmłodszych, a starszym przypomnieć barwną przeszłość miasta i okolicy – mówi dyrektor biblioteki Halina Jakóbczak:

Zawichojskie legendy dzięki pośrednictwu Internetu będą mogły trafić do wszystkich tych, którzy interesują się polską historią, folklorem poszczególnych regionów Polski oraz rolą Wisły w polskich dziejach.

Joanna Sarwa