Zaleszany: Trzy firmy wystartowały w przetargu na budowę Centrum Kultury

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Trzy firmy stanęły do przetargu na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę Gminnego Centrum Kultury w Zaleszanach. Gmina mogła ruszyć z przetargiem na to zadanie planowane od lat dzięki zdobytym dofinansowaniom. Wcześniej Zaleszanom udało się  pozyskać na ten cel  4 miliony złotych  z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a w tym roku 7 milionów z Polskiego Ładu. Mówi Wójt Gminy Zaleszany Paweł Gardy:

Zanim jednak stanie nowoczesny budynek, wcześniej rozebrana zostanie obecna siedziba placówki kultury w Zaleszanach. Budynek Gminnego Centrum Kultury, który powstanie w miejscu dotychczasowego obiektu, ma być przede wszystkim  funkcjonalny, ale i ekologiczny:

Dodatkowo w garażu budynku ma zostać zainstalowana m.in. stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał 2 lata na wybudowanie nowoczesnego Gminnego Centrum Kultury w Zaleszanach wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Gmina Zaleszany zarezerwowała na tę inwestycję kwotę 11 milionów złotych. Natomiast wszystkie trzy oferty są droższe od zakładanej kwoty. Najtańsza oferta opiewa na kwotę trochę ponad 13,5 miliona złotych. Na razie trwa analiza ofert.